Logo Hajnówka OSIR

News

News zdjęcie id 383

WSPOMNIENIA Z BIEGU RODZINNEGO

29.08.2017

 

 

 

Nadleśnictwo Hajnówka, 26 sierpnia 2017r.

Zabawa była wyśmienita, bo rodzinna! Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci - pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Niemal pięć godzin trwała zabawa podczas Biegu Rodzinnego - imprezy, w której najważniejsze są dzieci. To właśnie najmłodsi nadawali rytm i dyktowali tempo biegnąc w trójkach z rodzicami czy opiekunami. Przygotowaliśmy wspólną rozgrzewkę oraz dwie trasy, dostosowane do wieku uczestników. Na starcie pojawili się przedstawiciele wielu pokoleń: malutkie dzieciaczki, przedszkolaki, młodzież, dorośli, a także seniorzy - wszsyscy z imiennymi numerami startowymi. Nie walczono o miejsca – zadaniem uczestników było po prostu rekreacyjne bieganie po malowniczych ścieżkach Nadleśnictwa Hajnówka, ale medale wręczane przez Burmistrza Jerzego Siraka i Nadleśniczego Grzegorza Bieleckiego otrzymali wszyscy!

Oprócz samego biegu przygotowaliśmy inne niecodzienne atrakcje. Po porcji ruchu na dzieci czekały banany, pączki oraz ciepła herbatka. Wszystkim zawodnikom towarzyszyła maskotka żubra. Następnie - kolejka wąskotorowa, która mknąc po ostępach Puszczy Białowieskiej ukazała swoim pasażerom jej naturalne piękno. Dzieciom była to z pewnością oryginalna lekcja przyrody.

Po powrocie czekał wielki dmuchany zamek i zjeżdżalnia do skakania. Było mnóstwo konkursów i zabaw, balony, puszczanie wielkich baniek mydlanych, malowanie twarzy. Dzieci bawiły się z animatorem przy muzyce. Zabawy na świeżym powietrzu wzmożyły apetyt wszystkich uczestników, dlatego ze smakiem zjedli gorący bigos i wspólnie piekli kiełbaski na ognisku.

Wśród wielu atrakcji, śmiechu i gwaru bawiących się dzieci, był także czas na losowanie nagród. W tym roku wszystkim 47 rodzinom przygotowaliśmy upominki. Były plecaki, torby sportowe, piłki, zestawy do tenisa stołowego oraz badmintona.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała karetka Pogotowia Ratunkowego.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Zawody zorganizowaliśmy po raz piąty i zapewne już na dobre zagościły one w kalendarzu wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Emocje, które towarzyszyły dzieciom w trakcie trwania imprezy świadczyły o tym, że jest to dla nich ogromne przeżycie, dlatego też należą się słowa uznania rodzicom, którzy potrafili zrozumieć jak ważna w tym dniu była ich obecność i jak bardzo pogłębia się tym samym relacja rodzice-dziecko.

Organizatorzy: OSiR Hajnówka, Nadleśnictwo Hajnówka. Biegowe zmagania uwieczniła Telewizja Kablowa Hajnówka.

Małgorzata Muszkatel
 

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. 

fot. Artur Smykla

fot. Andrzej Janiuk

fot. Roman Wnuczko

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.