Logo Hajnówka OSIR

News

.

22.05.2018

Przed startem ostrym, który miał miejsce o godz. 12:00 w Białowieży, w Hajnówce dwie godziny wcześniej nastąpiło otwarcie zawodów w Amfiteatrze Miejskim. Po krótkim przemarszu, w towarzystwie hajnowskich mażoretek za dźwiękami Orkiestry Dętej Państwowej Straży Pożarnej, wszystkich uczestników powitał Burmistrz Miasta Jerzy Sirak. Następnie start honorowy, przebieżka do autobusów i przejazd na miejsce startu do Białowieży. Tam jeszcze godzinka na ogólne przygotowanie do startu. W tym roku pogoda była idealna na bieg - kilkanaście stopni ciepła i lekkie podmuchy wiatru. Wielu zawodników ustanowiło życiówki.

 

Na trasie

Bieg ukończyło 275 osób, w tym 46 zawodników z powiatu hajnowskiego. Jak na Hajnówkę przystało każdy z zawodników po przekroczeniu linii mety otrzymał oryginalny, drewniany, imienny medal. Na mecie na biegaczy czekały też pączki i banany. Po biegu zawodnicy mieli możliwość skorzystania z pryszniców w Parku Wodnym. W pakiecie był też dodatkowo bilet wstępu na godzinę na tę pływalnię. Był i obiad. Zupa, drugie danie. Był także punkt masażu. O 15:00 rozpoczęły się dekoracje. Kategorii wiekowych było 11, więc sporo statuetek żubra pojechało w Polskę. I nie tylko, bowiem uczestnikami byli też zawodnicy z Białorusi i Litwy. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg był także Francuz oraz polski ksiądz misjonarz z dalekiej Zambii. Później czekało losowanie wielu nagród.

Zwycięzcy w kategorii open mężczyzn:

Andrzejuk Bogusław Pol / Białystok - 01:11:38

Mitrofaniuk Marek Pol / Siedlce - 01:15:16

Skóra Tomek Pol / Skórzec - 01:18:42

Pranckunas Petras Ltu / Wilno - 01:20:05

Zwycięzcy - Ania i Boguś

Kat. open kobiet:

Gosk Anna Pol / Białystok - 01:21:24

Shumik Alena Blr / Brześć - 01:29:41

Jaworska Lilianna Pol / Puławy - 01:37:04

Sikora Sylwia Pol / Gąbin – 01:37:35

Spośród Hajnowian zwyzciężyli:

Klonowski Jacek Pol / Białowieża 01:23:24

Kupa Bartosz Pol / Hajnówka 01:23:52

Bondaruk Adam Pol / Hajnówka 01:24:10

Furmanek Kasia Pol / Hajnówka 01:49:36

Frączek Luiza Pol / Hajnówka 01:50:58

Androsiuk Barbara Pol / Hajnówka 01:54:07

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

WALECZNI – NIEBEZPIECZNI 05:44:03,00

Andrzejuk Bogusław, Gosk Anna, Leończuk Justyna, Sydor Tomasz

YULO RUN TEAM SIEDLCE 05:44:29,00

Mitrofaniuk Marek, Korzeniowski Tomasz, Ziółkowski Juliusz, Jóźwiak Barbara

HAJNÓWKA BIEGA 06:07:54,00

Bondaruk Adam, Kupa Bartosz, Burnecki Artur, Furmanek Kasia

Hajnowianie

 

PEŁNE WYNIKI-PULSAR

Zwycięzca Boguś Andrzejuk:

- Jak wrażenia po biegu?
- W sumie fajnie. Trochę za szybko zaczęliśmy, potem czułem zmęczenie. Warunki do biegania dobre. Ogólnie bardzo chętnie tu przyjeżdżam, bo jest bardzo fajna atmosfera.

- Nie wyglądasz na zmęczonego. Wyglądasz raczej jakbyś mógł z powrotem biec.

- Chyba, że na imprezę integracyjną... :)

I właśnie wszystko do tej pory było jedynie przedsmakiem tego, co miało się wydarzyć. Autobusy ponownie zawiozły zawodników do Białowieży na kolejny punkt programu – biesiadę. Każdy kto biegł w Półmaratonie Hajnowskim wie, że biesiada to druga odsłona tego przedsięwzięcia. Nie inaczej było i tym razem. Może nie było upałów, ale nie padało i nie było specjalnie zimno. A po jakimś czasie już wszystkim było ciepło. W pakiecie były kupony na regionalny zestaw degustacyjny. Na stole smalec i słonina, ogórki. Dwa kupony na piwo. I jak zwykle - pieczony dzik! Zabawa z każdą minutą rozkręcała się w najlepsze. Jedni piekli kiełbaski nad ogniskiem, inni gawędzili przy stołach, a jeszcze inni tańczyli w najlepsze. Był też słynny Duch Puszczy! Świetna zabawa. Jeszcze lepsza atmosfera.

Hajnowsko-białowieski weekend był czymś więcej niż imprezą biegową. To zabawa, integracja, poznanie, świeży oddech. To oderwanie od codzienności na dłużej niż te półtorej-dwie godziny, jakie zajmuje przebiegnięcie 21.097,5 km.

Następnego dnia, w niedzielę, biegacze integrowali się z puszczańską przyrodą w kolejce leśnej, która wolniutko snuła się wśród mokradeł na polanę, gdzie spokojne, zarośnięte rzęsą wodną jezioro hałaśliwie rozbrzmiewało żabim rechotem.

Jeżeli byłeś w Hajnówce, z pewnością jesteś zadowolony. Jeżeli nie - przyjedź za rok!

PODZIĘKOWANIA:

- instytucjom: Ministerstwo Spotru i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Białowieża, Park Wodny w Hajnówce, Hajnowski Dom Kultury

- Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce

- Funkcjonariuszom Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

- Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Białowieży

- Telewizji Białystok

- Telewizji Kablowej Hajnówka

- Portalowi maratonypolskie.pl

- firmie Pulsar Sport, mierzącej czas

- sponsorom: ANDREWPOL Andrzej Pryczynicz, DOMLUX MARKET Michał Puc, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Hajnówce, RUNO Sp. z o.o. w Hajnówce, DOMEL Mariusz Tarka, OKRETET Włodzimierz Teterko.

Szczególne dzięki nauczycielom oraz uczniom hajnowskich szkół, a także niezawodnym sędziom i wolontariuszom. Nie bylibyśmy w stanie zdziałać wiele bez Was – ludzi, którzy stoją w nieustannej gotowości, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

Małgorzata Muszkatel

 

Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć.

 

ZDJĘCIA - ANDRZEJ JANIUK 

ZDJĘCIA - MAREK HANULA

ZDJĘCIA - ROMAN WNUCZKO

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.